Su Kaçağı Tespiti Bostancı

Eskiyen binalarda ya da işçilik veya malzeme hatası olan binaların su tesisatlarında su kaçağı tespiti bostancı meydana gelebiliyor. Sizden kaynaklanan bir kaçak alt kat komşunuz ile birlikte tüm binaya da zarar verebiliyor. Eski tip yöntemlerle su kaçağı bulma, eğer kırma işlemi yapılıyorsa fayans, sıva, fayans ustası ve benzeri ek maliyetler yaratabiliyor.

7/24 tesisat Darıca

SU KAÇAĞI BOSTANCI 7/24 servis

Suyun alt veya yan komşudan çıktığı yer kaçağın olduğu yer olmayabilir. Su başka bir yerden sızıntı yapıp betonun en zayıf yerinden komşuya ya da diğer komşuya su sızıntısı yapabilir. Su kaçağı bulmak için eski klasik sistemleri kullananlar da bu yüzden suyun aktığı yeri boşu boşuna kırmış olabilir. Bu da maliyet gerektirir.

Bostancı Kaçak su bulma bu yöntemlerle gerçekleştiği ve bulunduğu takdirde konutta oturan kendini şanslı saymalı çünkü bu yöntemlerle Su Kaçak bulma gerçekleşmeyebiliyor. O zaman tüm masraflar çöpe gidiyor.

Öncelikle temiz su vanasını kapatın. Sonra bu alanda tecrübeli bir firma ile temasa geçmenizi öneririz. Alt komşunuzun tavanında sadece rutubet varsa bu kaçağın pis su borusundan kaynaklı olduğu söylenilebilir. Tavanda damlacıklar şeklinde fotoğraftaki gibi ise bu temiz su kaçağıdır.

Görüntüleme cihazıyla tespiti

Kameralı görüntüleme cihazlarıyla yapılan su kaçağı bulma yönteminde tesisatı kırmaya gerek kalmadan yüzeysel detektörlerle su kaçağı yapan bölge tespit ediliyor. Bu tespit esnasında ise suyun sızıntısına göre cihazlar kullanılmaktadır.

Boru hattı su kaçak tespiti hizmeti sırasında boru hattı montaj ve kaçak tespiti sonrasında hidrostatik testi içerir.

Burada esas olarak hizmet kaçak tespiti yapmaktır.

Detektörler ile tespit Bostancı

Önceleri kırılarak yapılan ve gözle tespit edilmeye çalışılan Su tesisatı kaçakları günümüzde konusunda uzman olan profesyonel bir ekip ve teknolojinin geliştirdiği en son cihazlar sayesinde kırmadan su kaçağı tespiti yapılır hale geldi. Detektörle yani akustik cihazla bu tespiti yapmak hem kolay hem de uzmanlık gerektiren tecrübeli personelle olması gerekir.

Su sızıntılarının kaynağı Su Kaçağı Tespiti ile ortaya çıkartılıyor. Kaçak su tespiti için gelişmiş cihaz ve donanım çoğu zaman yeterli olmuyor. “Su kaçağı tespiti” için anlaşılan şirketin elinde ne kadar gelişmiş cihaz bulunursa bulunsun bu konuda profesyonel hizmet veren elemanları yoksa Su Kaçak Tespiti yapması zor oluyor. Konu ile ilgili su kaçağı tespit ve bakımını yapan firmaları seçerken çok dikkat edin.

 

Profesyonel olarak su tesisat kaçağı tespiti profesyonel elemanlar ve gelişmiş ekipmanlar kullanılarak binada kırma işlemi yapmadan noktasal yöntemlerle su kaçak tespit edilerek keşif yapılıyor daha sonradan da keşif bilgileri bina sahibine sunularak hem su kaçağı önleniyor hem de binada daha sonra yaşanması muhtemel problemler ortadan kaldırıyoruz. 0532 316 93 12 0216 594 64 54 su kaçağı bostancı GÜNCEL TESİSAT