Robot ile kanal görüntüleme

GÜNCEL TESİSAT ww.sukacagibul.com www.gunceltesisat.com

GÜNCEL TESİSAT ww.sukacagibul.com www.gunceltesisat.com

Evlerde, okullarda, işyerlerinde, dershanelerde, hastanelerde kısacası insanın olduğu her yerde kanalların belirli aralıklarla görüntülenmesi gerekiyor.

Robot ile kanal görüntüleme işlemlerinde robotun çok fonksiyonlu kontrol panelinin olması, manevra kabiliyetinin olması sayesinde her yerde ve her çapta kanalda görüntüleme işleminin yapılabilmesi görüntüleme işlemini son derece kolay hale getiriyor.

Robot ile kanal görüntüleme işlemi sayesinde tıkalı kanal görüntüleme noktasal olarak yapıldığı için kırma, dökme işlemlerine gerek kalmadan ekonomik olarak yapılıyor ve görüntülenen tıkalı kanal için yapılacak işlemler kısa sürede tespit edilerek sorunun çözümü sağlanıyor.

Kanal içerisine bacadan konulan robot, operatör yardımıyla görüntüleme yapıyor. Operatör robot ile tıkalı kanal bulma işlemini araç içerisinde bulunan kontrol panelleri vasıtasıyla yerine getiriyor. Yapılan görüntüleme ise bilgisayar aracılığıyla kayıt altına alınıyor.

İncelemenin yapılması, kayıtların tutulması ve benzeri işlemler “robot ile kanal görüntüleme” ile gerçekleştirilerek düzenlenen raporlar arzu etmeleri halinde iş verenlere teslim ediliyor.

Kanal içerisindeki arızaların tespiti ile noktasal çalışma alanının belirlenmesi için büyük fayda sağlayan robotlar aldıkları anlık görüntülerle sorun yaşanabilecek yerlerin de tespit edilmesinde önemli rol oynuyorlar.

Teknolojinin gelişmesi ile atık sularla yağmur sularının binadan uzaklaştırıldığı kanalizasyon sistemlerinde yapılan bakım, onarım, tamir ve temizlik işleri eğitimli operatörlerin kontrolünde bulunan “robot ile kanal görüntüleme” diğer bir deyişle CCTV yöntemi uygulanarak garantili bir şekilde yapılıyor.

su kaçağı bulma hizmetlerinde kameralı görüntüleme işlemleri ile giderlerinizdeki sorunlara kesin çözüm bulaktayız

su kaçağı bulma hizmetlerinde kameralı görüntüleme işlemleri ile giderlerinizdeki sorunlara kesin çözüm bulaktayız

CCTV yönteminde kanal içerisine sokulan özel robotlar, üzerlerinde bulunan kamera ile 360 derece dönerek kanaldan aldığı anlık görüntüleri kaydediyor. Operatörlerin kullandığı bu robotların anlık olarak aktardığı veriler gerektiği takdirde ileri geri oynatılarak kanalın durumunu en ince noktasına kadar tespit ediliyor.

Robot ile kanalın eğimi, kanaldaki ezilmeler büzülmeler ya da kırılmalar, kanal çapındaki daralmalar, çatlağın boyutu, hat uzunluğu gibi kanala ait diğer özellikler de kaydediliyor.

Nokta atışı ile garantili çözüm robot ile kanal görüntülemesi yapan eğitilmiş personeli bulunan ve personel ile teknolojiyi beraber kullanan firmalarla mümkün oluyor.