Evde su sızıntısı su kaçağı sızıntısı nasıl bulunur ne yapmalıyım?

Öncelikle temiz su vanasını kapatın. Sonra bu alanda tecrübeli bir firma ile temasa geçmenizi öneririz.

 Evlerde, iş yerlerinde ve benzeri yerlerde gerek tıkanıklık sebebiyle gerek diğer konulardan kaynaklanan problemlerde problemin çözümü için gerekli tadilat, bakım ve onarım işlerini yaptırırken en çok korkulan ve bu yüzden gerekli bakımların ertelenmesine sebep olan şey binanın zarar görme korkusu oluyor.

Görüntü cihazıyla tespit

Kameralı görüntüleme cihazlarıyla yapılan su kaçağı bulma yönteminde tesisatı kırmaya gerek kalmadan yüzeysel detektörlerle su kaçağı yapan bölge tespit ediliyor. Bu tespit esnasında ise suyun sızıntısına göre cihazlar kullanılmaktadır.

Boru hattı su kaçak tespit hizmeti sırasında boru hattı montaj ve kaçak tespiti sonrasında hidrostatik testi içerir.
Burada esas olarak hizmet kaçak tespiti yapmaktır.

su kaçağı bulma

Kameralı görüntüleme cihazlarıyla yapılan su kaçağı bulma yönteminde yapıyı kırmaya gerek kalmadan yüzeysel dedektörlerle su kaçağı yapan bölge tespit ediliyor. Bu tespit esnasında ise suyun sızıntısına göre cihazlar kullanılıyor.

Detektörler ile tespit

Eskiden kırılarak yapılan ve gözle tespit edilmeye çalışılan Su tesisatı kaçakları günümüzde konusunda uzman olan profesyonel bir ekip ve teknolojinin geliştirdiği en son cihazlar sayesinde kırmadan su kaçağı tespiti yapılır hale geldi. Detektörle yani akustik cihazla bu tespiti yapmak hem kolay hem de uzmanlık gerektiren tecrübeli personelle olması gerekir.

Su sızıntılarının kaynağı Su Kaçağı Tespiti ile ortaya çıkartılıyor. Kaçak su tespiti için gelişmiş cihaz ve donanım çoğu zaman yeterli olmuyor. “Su kaçağı tespiti” için anlaşılan şirketin elinde ne kadar gelişmiş cihaz bulunursa bulunsun bu konuda profesyonel hizmet veren elemanları yoksa Su Kaçak Tespiti yapması zor oluyor. Konu ile ilgili su kaçağı tespit ve bakımını yapan firmaları seçerken çok dikkat edin.

gider açma hizmetlerinde kameralı görüntüleme işlemleri ile giderlerinizdeki sorunlara kesin çözüm bulaktayız

gider açma hizmetlerinde kameralı görüntüleme işlemleri ile giderlerinizdeki sorunlara kesin çözüm bulaktayız

 

Profesyonel olarak su sızıntısı tespiti profesyonel elemanlar ve gelişmiş ekipmanlar kullanılarak binada kırma işlemi yapmadan noktasal yöntemlerle su kaçak tespit edilerek keşif yapılıyor daha sonradan da keşif bilgileri bina sahibine sunularak hem su kaçağı önleniyor hem de binada daha sonra yaşanması muhtemel problemler ortadan kaldırıyoruz.

Su sızıntısı nasıl bulunur?

 

 

 

 

 

Bilgi Almak için Bizi Arayınız
7/24 Servis Hizmeti

su kaçağı

GÜNCEL TESİSAT 

0533 409 52 13

 

 

2 thoughts on “Su Kaçağı veya su sızıntısı nasıl bulunur?

  1. Pingback: Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir | Akademik Personel 2014-2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir