Darıca Su Kaçağı Bulma Servisi

Cihazla Su Kaçak bulma teknolojinin en son sistemiyle profesyonellik birleştiği takdirde darıca su kaçağı bulma ekonomik olarak ve en az maliyetle gerçekleştirilebilir. Yani bu bağlamda tesisatın yenilenmesi gerekmez. Teknolojinin imkanlarından faydalanılması gerekir.

Öncelikle temiz su borusunda olan kaçaklar temiz su kaçakları tespiti ve tamirinin maliyeti az olmasına rağmen kaçak eğer eski tip binalarda veya galveniz borularda meydana geliyorsa boru çürümüş olacağını da düşünürsek komple yenilenmesi gerekiyor. Bu da ekstra işçilik gerektiriyor. Alt komşuda su damlacıklarının sürekli oluşması, temiz su kaçağının belirtisi olup akustik yer dinleme cihazı ve test pompalarıyla su kaçağı kısa sürede bulunuyor.

Kameralı görüntüleme cihazlarıyla yapılan su kaçağı tespiti yönteminde binada hasar vermeye gerek kalmadan yüzeysel akustik cihazla su kaçağı yapan bölge tespit ediliyor. Bu tespit esnasında ise suyun sızıntısına göre cihazlar kullanılıyor.

darıca su kaçağı

darıca su kaçağı

darıca su kaçağı

darıca su kaçağı

darıca su kaçağı tamiri

Bilinen en eski yöntem gözlem yöntemi ile “kırmadan su kaçağı tespitiolmasına rağmen kaçağın temiz sudan mı yoksa pis yani atık sudan mı yağmur suyundan mı olduğu bu yöntemle kolaylıkla anlaşılmıyor.

Su kaçağı tespiti için en etkili yöntemlerden biri termal kamera ile su kaçağı bulma. Bu yöntemde ısıya duyarlı bir kamera yardımıyla gözle görünmeyen çatlaklardan meydana gelen kaçaklar tespit edildiği için noktasal tespitler yapılabiliyor.

Su sızıntısı tespiti nasıl yapılır bulunur?

Su kaçağını tespit eden 3. Yöntem ise Akustik Dinleme Cihazı ile yapılan su kaçağı tespiti oluyor. Bu yöntemde gelişmiş bir kulaklık ile hassas dinleme mikrofonu ve bilgisayarlı bir sistem bulunuyor. Bu yöntemde su kaçağı olduğu düşünülen noktada dinleme yapılarak kaçak olan nokta ya da noktalar tespit ediliyor. Su kaçağı hizmeti veren birçok firma var. Bunlar arasında tecrübeyi kendisine vizyon edinmiş tesisat firmamız GÜNCEL TESİSAT darıca su kaçağı servisi ile  de hizmet vermektedir. 0533 409 52 13 0216 594 64 54